Nowy Warsztat Terapii Zajęciowej powstaje w Złotowie

10.08.2022   Autor: Jakub Sierakowski
986---149
Złotowski WTZ zmienia siedzibę. W przyszłym roku warsztaty przeniosą się do centrum miasta. Właśnie rozpoczął się proces przygotowywania miejsca pod nowy budynek. 
 
Warsztaty Terapii Zajęciowej znajdują się teraz na ul. Hubego. Nowa siedziba powstanie bliżej centrum, bo na ul. Obrońców Warszawy. Rozpoczęła się już rozbiórka stojącego tam obecnie budynku, na którego miejscu powstanie nowy. 

- Budynek będzie w pełni dostosowany do osób niepełnosprawnych, już od samego wejścia. Droga będzie utwardzona, co na pewno pomoże osobom poruszającym się na wózku. Ogród przy budynku również będzie miał utwardzone podłoże - mówi Dorota Staszewska, kierownik WTZ Złotów. 

Jednak na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Budowa nowej siedzibie ma się skończyć w czerwcu przyszłego roku – wtedy ruszy też przeprowadzka. 

- Jest mi po części przykro, ale w sumie też się cieszę z nowego miejsca, bo będziemy mieli na pewno więcej przestrzeni i będzie to bliżej mojego domu. Myślę, że nie ma co tak tego przeżywać, bo to jest to samo miejsce, jak i tutaj - przekonuje Natalia Kuszel, uczestniczka warsztatów. 


Bo w samym budynku będzie to samo, co w obecnej siedzibie, czyli siedem pracowni, w tym m.in. ceramiczna, informatyczna czy stolarnia. Łączna powierzchna to 400 m2. Będzie tam uczęszczać 35 uczestników, w tym niektórzy z bardzo długim stażem. 

- Mam wspomnienia. Pamiętam jeszcze stary warsztat na Kujańskiej – tego się nie da zapomnieć. Tam było fajnie, ale tu też jest fajnie. Trzeba dać dzieciom możliwość, bo to nasza przyszłość, nauka - dodaje Paweł Mariuszczyk, uczestnik warsztatów. 

Bo obecny budynek WTZ-ów przejdzie w zarządzanie Szkoły Podstawowej nr 2. Nowa siedziba warsztatów powstanie ze środków pochodzących z Funduszy Norweskich.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group