Jerzy Owsiak otworzył rondo WOŚP - VIDEO

01.08.2022   Autor: Redakcja
1265---243
Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Trzciance. Taka nazwę nadali rondu miejscy radni.  Uchwała została przyjęta jednogłośnie, a w uroczystości uczestniczył Jerzy Owsiak.  
 
Rondo, w którego otwarciu uczestniczył twórca Wielkiej Orkiestry znajduje się u zbiegu ulic Broniewskiego, Matejki i Staszica. Nie było orkiestry dętej i przecinania wstęgi. Było za to punkrockowo za sprawą trzcianeckiej Zmazy. O tym pisaliśmy już TU. 
  
- Jest serduszko, jest napis, a jak wiemy ronda są bezkolizyjne więc my tak bardzo mówimy, że orkiestra jest czymś bezkolizyjnym to jest coś w czym bierzemy udział, czy chcemy czy nie chcemy, to nie przeszkadzamy, ale efekty są rewelacyjne tu jest za ponad 800 tys. zł sprzęt w szpitalu w Trzciance - mówił Jerzy Owsiak, pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

To były łóżka na oddział, inkubatory, aparatura ratująca życia i dużo drobnych sprzętów niezbędnych w szpitalu.  

- W całej akcji nie chodzi o to, że tyle ile się zebrało tyle musi wrócić, tylko po prostu liczy się serce i bardzo się cieszymy z tego, że w naszym szpitalu jest tak dużo sprzętu z wielkiej orkiestry - zapewnia Katarzyna Wietrzycka, szefowa sztabu WOŚP w Trzciance. 

A kwota za sprzęt szpitalny podarowany Trzciance jest prawdopodobnie wyższa niż to co dotąd mieszkańcy wrzucili do WOŚP-owych puszek. Prawdopodobnie, bo powódź zniszczyła dokumentację trzcianeckiego sztabu WOŚP.  

- Będziemy czynili starania, żeby ten wynik poprawić, ale rzeczywiście zdecydowanie więcej otrzymaliśmy sprzętu do trzcianeckiego szpitala od orkiestry, niż uzbieraliśmy - zapewnia Witold Putyrski, zastępca burmistrza Trzcianki. 

Uchwała, aby nadać rondu nazwy WOŚP to pomysł burmistrza Krzysztofa Jaworskiego a radni ten pomysł poprali i to jednogłośnie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group