Nowe połączenia autobusowe w powiecie pilskim

29.07.2022   Autor: Redakcja
---137
26 nowych połączeń autobusowych w powiecie pilskim. To efekt współpracy starostwa z urzędem wojewódzkim. Od 1 września będzie można dojechać m.in. z Piły do Wyrzyska, czy z Osieka do Łobżenicy. 
 
- Długość nowych połączeń, która będzie zrealizowana na razie od 1 września do 31 grudnia - ale już teraz zapewniam, że będziemy kontynuować ten projekt, jeżeli będzie taka potrzeba - to blisko 70 tysięcy kilometrów. Równik ma ok. 40 tysięcy, więc możemy sobie wyobrazić, jak to będzie długość tras. Powiat pilski ze swojego budżetu wyasygnował przeszło 20 tysięcy złotych - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 
Za to Urząd Wojewódzki w Poznaniu dołożył ponad 200 tysięcy złotych. W efekcie od 1 września powstaną trzy nowe linie na trasach: Wyrzysk-Auguścin-Dziunin, Osiek nad Notecią - Wyrzysk-Łobżenica-Rataje oraz Piła - Mościska - Wysoka - Młotkowo - Wyrzysk.

Na razie nie jest pewne na 100 proc. który przewoźnik będzie obsługiwał te trasy, jednak na tę chwilę wiele wskazuje na to, że będzie to pilski PKS.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group