Komercyjna stacja paliw na pilskim lotnisku już wkrótce

15.07.2022   Autor: Artur Maras
---
Nowy rozdział w historii pilskiego lotniska. Za kilka miesięcy aeroklub chce uruchomić komercyjną stację paliw. Piła pod tym względem jest białą plamą na mapie. Instalacja zwiększy ruch powietrzny nad miastem.  
 
- To jest następny etap naszego działania, jeśli chodzi o realizację możliwości tankowania samolotów zewnętrznych. Mamy w tej chwili odebrany dziennik budowlany i mamy pozwolenie na budowę i ta kontenerowa stacja paliw powstaje właśnie i jest budowana na płycie. To spowoduje rozwój związany z większą liczbą statków powietrznych, które będą do nas przylatywały. Co chwilę odbieram telefonu od różnych operatorów, którzy chcieliby tu przylecieć, aby zatankować paliwo - przekonuje Michał Żmuda, dyrektor Aeroklubu Ziemi Pilskiej.  
 
To zgodnie z planami dyrektora pilskiego Aeroklubu będzie możliwe najwcześniej za trzy miesiące. Dotąd ze stojącej tu już stacji mogli korzystać tylko członkowie aeroklubu. Nowa instalacja pozwoli sprzedawać paliwo oraz benzynę lotniczą komercyjnie. W ciągu roku na pilskim lotnisku przeprowadza się około 3,5 – 4 tysięcy operacji lotniczych. Głównie to szybowce. Po otwarciu stacji ma się to zmienić.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group