Lekarzowi z płucnego szpitala grozi 8 lat więzienia

06.07.2022   Autor: Redakcja
---35
Lekarz z Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Chodzieży stanie przed sądem. Prokuratura postawiła mu 18 zarzutów korupcyjnych. Został zatrzymany przez CBA na gorącym uczynku trzy lata temu. Teraz do Sądu Rejonowego w Chodzieży wpłynął akt oskarżenia - poinformowała dziś Prokuratura Krajowa.  
 
- Prokurator zarzucił lekarzowi popełnienie łącznie 18 przestępstw, w tym przyjmowania korzyści majątkowych, przywłaszczenia mienia oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Oskarżony przyznał się do stawianych mu zarzutów, złożył w tej sprawie wyjaśnienia, które korespondują ze zgromadzonym materiałem dowodowym. Z ustaleń postepowania wynika, że lekarz przyjmował korzyści majątkowe w zamian za przyjmowanie pacjentów na oddział, były to korzyści majątkowe rzędu od kilkuset do kilku tysięcy złotych, a nawet artkuły spożywcze - mówi Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej. 
Wojciech M. przedłużał pobyt pacjentów na oddziale paliatywnym, którego był ordynatorem, na prośbę rodzin tych pacjentów. Ponadto ci, którzy nie mogli opiekować się swoimi starszymi krewnymi płacili lekarzowi za umieszczenie seniorów na oddziale opieki paliatywnej w chodzieskim szpitalu płucnym.

Ordynator natychmiast po zatrzymaniu stracił stanowisko. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Po zatrzymaniu pogorszył się też stan jego zdrowia, przez co postępowanie prokuratorskie musiało być zawieszone na jakiś czas. Lekarzowi grozi do 8 lat więzienia.  

Trzy lata temu w sprawie zatrzymano także członków rodzin pacjentów, którzy wręczali łapówki. Akty oskarżenia w tych sprawach już wcześniej wpłynęły do miejscowego sądu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group