Remont drogi Trzcianka Siedlisko będzie dokończony

28.06.2022   Autor: Mateusz Manthai
---

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu rozwiązał kontrakt z wykonawcą modernizacji fragmentu drogi wojewódzkiej numer 180 Trzcianka-Siedlisko. Nowa firma, która dokończy remont trasy ma zostać wyłoniona jeszcze w wakacje.  


- Równo tydzień temu został ogłoszony przetarg na dokończenie tych robót, które zostały tutaj rozpoczęte i nieskończone. Dobra wiadomość jest taka, że będzie zrobiony dodatkowy kilometr. To już będzie łącznie 3,5 kilometrowy odcinek. Dodatkowy kilometr ma zrekompensować mieszkańcom te niedogodności, które wynikają z tego bardzo przeciągającego się remontu i modernizacji. Kilometr będzie kontynuacją drogi w kierunku Siedliska - powiedział radny województwa wielkopolskiego Adam Bogrycewicz
 

Nowy wykonawca na dokończenie przerwanego remontu i modernizację kolejnego – kilometrowego odcinka będzie miał 104 dni. Przypomnijmy, w sierpniu 2021 roku WZDW wygospodarował pieniądze na przebudowę najgorszego odcinka drogi wojewódzkiej numer 180. W październiku podpisano umowę z firmą budowlaną ze Żnina. Wykonawca miał zakończyć prace do grudnia. Niespodziewanie drogowcy opuścili plac budowy. WZDW przez pół roku wzywał przedsiębiorcę do dokończenia prac. Ostatecznie 13 czerwca zerwał umowę. Teraz będzie chciał wyegzekwować kary umowne od wykonawcy.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group