Polska wygrywa z Holandią w Pile. W poniedziałek drugi mecz

20.06.2022   Autor: Redakcja
---151

Przygotowująca się do mistrzostw Europy reprezentacja siatkarzy U22 rozegrała pierwszy z zaplanowanych sparingów. W Pile pokonała Holandię, innego uczestnika mistrzostw. W poniedziałek o godz. 18.00 drugi mecz tych zespołów. 
 

Mistrzostwa Europy siatkarzy do lat 22 zostaną rozegrane w dniach 12-17 lipca w Tarnowie. Reprezentacja Polski prowadzona przez Daniela Plińskiego, byłego trenera KPS Stalpro Joker Powiat Pilski, przygotowuje się do imprezy w Pile. To już trzecie zgrupowanie, bo wcześniej kadrowicze, trenowali w Nysie i Toruniu. Potrwa ono do najbliższego piątku, po czym siatkarze dostaną dwa dni wolnego, by w tym samym miejscu zacząć kolejny obóz. Po nim pojadą już do Tarnowa na mistrzostwa.
 

Po każdym zgrupowaniu z drużyny wypada dwóch zawodników, którzy przegrali rywalizację. W porównaniu z Toruniem brakuje środkowego Damiana Radziwona i rozgrywającego Mikołaja Słotarskiego.
 

Za reprezentacją U22 pierwszy z dwóch sparingów z reprezentacją Holandii, która też przygotowuje się do mistrzostw Europy. Zakończył on się zwycięstwem Polski 3:1 (25:23, 25:17, 23:25, 25:23). Kolejny mecz zostanie rozegrany w poniedziałek w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Wincentego Pola. Wstęp wolny. 

Grupowymi rywalami reprezentacji Polski w ME U22 będą Austria, Francja i Serbia, a w grupie drugiej znalazły się Holandia, Czarnogóra, Włochy i Turcja.

Skład reprezentacji Polski U22 na zgrupowanie w Pile

Rozgrywający

Dawid Pawlun

Bartosz Sławiński

Przyjmujący

Michał Gierżot

Antoni Kwasigroch

Jakub Kraut

Michał Kowal

Piotr Szlęzak

Atakujący

Dawid Dulski

Bartosz Gomułka

Mateusz Borkowski

Środkowi

Konrad Jankowski

Dominik Kramczyński

Seweryn Lipiński

Adrian Markiewicz

Libero

Dawid Pruszkowski

Maciej Nowowsiak

Sztab: Daniel Pliński (trener), Ariel Fijoł (II trener), Kacper Goździkiewicz (asystent trenera), Michał Róg (statystyk), Aleksandra Skalska-Ruszczyk, Bartosz Likindorf (fizjoterapeuci), Bartosz Bielenda (trener przygotowania motorycznego).

opr. i fot. PZPS

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group