Pierwsza taka wystawa w Pile!

10.06.2022   Autor: Mateusz Manthai
---

Kilkanaście obrazów światowej sławy malarza Włodzimierza Szpingera będzie można zobaczyć w pilskim Biurze Wystaw Artystycznych. Nawiązujący w swojej twórczości m.in. do skandynawskich legend artysta odwiedzi Piłę w najbliższy piątek.  


– Otwieramy wystawę jednego z najsłynniejszych polskich malarzy współczesnych Włodzimierza Szpingera. Wystawa jest zatytułowana “Metafizyka groteski”. Artysta zapewniał, że każdy kto tutaj przyjdzie, będzie musiał spędzić co najmniej 2 godziny, albo i dłużej, żeby przyjrzeć się i odczytać wszystkie obrazy. Często sięga do Boscha, Bruegela Starszego, więc ma korzenie w takim wspaniałym, figuratywnym malarstwie - mówi Edmund Wolski, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Pile.   

Znawcy sztuki Szpingera twierdzą, że w jego twórczości można dostrzec z jednej strony płomienny mistycyzm średniowiecza, z drugiej renesansową radość życia i zachwyt nad pięknem świata. Prace Szpingera wystawiały największe światowe galerie m.in. paryskie Centre Pompidou, muzeum w Luwrze, galerie w Rotterdamie i Dortmundzie., Artysta zaczynał karierę w latach 60. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W latach 70 poznawał tajniki klasycznego malarstwa holenderskiego i włoskiego. Wernisaż prac malarza odbędzie się w najbliższy piątek o 19 w pilskim BWA. Wystawa potrwa do końca lipca. Bilety będą kosztować od 5 do 10 złotych.  

Przeczytaj więcej o: Pierwsza taka wystawa w Pile!, bwa piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group