Dziurawy i wyboisty przejazd kolejowy. Co na to PKP?

10.06.2022   Autor: Redakcja
509---226
Dziury, wyboje i nierówności - tak wygląda przejazd kolejowy przy ulicy Sikorskiego w Trzciance. Kierowcy skarżą się na to, że samochody się od tego psują. Poza tym tworzą się tam korki, bo ruch mocno spowalnia.  
  
Przejazd kolejowy przecinający drogę wojewódzką 178 wygląda niczym szwajcarski ser. Wypukłe szyny i dziury w asfalcie utrudniają przejazd kierowcom i przejście pieszym. Wiele samochodów zostało tu uszkodzonych.  Polskie Koleje Państwowe zapewniają, że wiedzą o sytuacji na przejeździe. Stan torowisk jest systematycznie sprawdzany. PKP przymierzają się do gruntownego remontu przeprawy przy ulicy Sikorskiego.  
– Analizowane są możliwości inwestycyjne, które określą dokładny zakres i terminy tych prac, które chcemy przeprowadzić. Prawdopodobnie myślimy tu o przyszłym roku - tłumaczy Radosław Śledziński, rzecznik prasowy PKP PLK w Poznaniu. 

Zanim jednak remont się rozpocznie, PKP chce przeprowadzić bieżące naprawy na feralnym torowisku. W najbliższym czasie znikną dziury, dzięki czemu pokonanie tego przejazdu nie będzie już tak ekstremalne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group