Muzycy potrzebni od zaraz

22.05.2022   Autor: Artur Maras
1131---1463
Muzycy potrzebni od zaraz. Trwa nabór do Orkiestry Dętej Powiatu Pilskiego. To nie tylko szansa na występ na wielkiej scenie, ale także wspólne cotygodniowe muzykowanie na próbach. 
  
Do Orkiestry Dętej Powiatu Pilskiego wstąpiło już 12 osób.  
- To są doświadczeni muzycy. Większość jest po szkołach muzycznych z dużym doświadczeniem artystycznym, po szkołach muzycznych. Także myślę, że to zda egzamin - tłumaczy Mateusz Barański, członek orkiestry.
 
W orkiestrze dętej jest i... gitara basowa. 
 
- Moim zdaniem bas bardzo pasuje do saksofonów albo trąbek i różnych instrumentów dętych. Bardzo ze sobą współpracują - mówi Alina Dąbrowska, członkini orkiestry.
 
By ta współpraca przebiegała jak najlepiej, potrzeba wzajemnego zgrania, co muzycy poprawiają od dwóch miesięcy ćwicząc pod okiem profesjonalnego dyrygenta. 
 
- Od dziecka byłem związany z muzyką. Później szkoła muzyczna w Pile i studia Akademia Muzyczna w Poznaniu i Bydgoszczy. Stało się to moim celem. Pracuję jako dyrygent w innych orkiestrach i chciałbym, aby tutaj w Pile taka orkiestra powstała i cieszyła mieszkańców Piły, powiatu i okolic - twierdzi Tomasz Wyrzykowski, dyrygent Orkiestry Dętej Powiatu Pilskiego.
 
W repertuarze same znane i lubiane szlagiery, w tym marsze, muzyka filmowa i rozrywkowa. Orkiestra ma występować m. in. Podczas różnych powiatowych imprez i wydarzeń.  
 
- To była oddolna inicjatywa. Dwie osoby swego czasu zwróciły się do mnie, czy w związku z uruchomieniem na nowo budynku po byłym kinie Iskra, który można powiedzieć pełni funkcje dzisiejszego Domu Kultury, czy istniałaby możliwość stworzenia czegoś na wzór Powiatowej Orkiestry Dętej - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 
 
Starosta się zgodził i udostępnił scenę w odnowionym Centrum Iskra. Próby odbywają się w każdy czwartek o 17. Nabór trwa.  

- Kto ma chęć, możliwości i czas i umie grać na instrumencie dętym lub perkusyjnym zapraszamy - apeluje Tomasz Wyrzykowski, dyrygent Orkiestry Dętej Powiatu Pilskiego.
 
Aby orkiestra zagrała przed publicznością , potrzeba jeszcze kilkunastu muzyków. 
 
Przeczytaj więcej o: pila, powiat pilski, orkiestra, orkiestra dęta, muzyka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group