Chodzież na lodówkę

15.05.2022   Autor: Mateusz Manthai
---733

Lamus tkacki, Chodzieski Dom Kultury czy Sąd Rejonowy. To tylko kilka propozycji, na które mogli głosować mieszkańcy Chodzieży w specjalnym plebiscycie na miejski magnes. Sprawdziliśmy, którą propozycję wybrali chodzieżanie.  

Chodzież pretenduje do bycia miastem weekendowych odwiedzin. W związku z tym pojawił się pomysł wykonania charakterystycznego magnesu na lodówkę. Co znajdzie się na pamiątce? O tym w internetowej ankiecie decydowali mieszkańcy miasta.   

– Żeby było centrum miasta, rynek i to co jest dookoła rynku. - Ulica tkaczy, domki tkaczy na ulicy Kościuszki - Jezioro albo rynek, bo to jest serce miasta - przedstawiają swoje pomysły chodzieżanie.

Chodzieżanie oddali ponad 350 głosów. Pierwsze miejsce zdobył kościół św. Floriana z dzwonnicą. Propozycja uzyskała 32% głosów. Na drugim miejscu uplasowały się domki tkaczy, a trzecie zajął budynek miejskiej biblioteki. Souvenir ma być gotowy za kilka tygodni.  

- Magnes będzie można zarówno powiesić, przykleić na lodówkę, ale także postawić sobie go na półce, ponieważ będzie to forma przestrzenna budynku. Będzie to forma takiej figurki - mówi Natalia Pawłowska z Urzędu Miejskiego w Chodzieży.

Magnes będzie miał około 5 cm wysokości. Na początek Urząd zamówił 500 egzemplarzy. Pamiątkę będzie można kupić w Chodzieskim Domu Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group