Oszukali pilankę na ponad 300 tys. zł. Oszuści przejęli jej konto

15.03.2022   Autor: Redakcja
717---248
Trzech oszustów internetowych zatrzymali pilscy policjanci na terenie Wrocławia. Straty wstępnie oszacowano na  ponad 300 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli gotówkę, telefony komórkowe, komputer oraz narkotyki. 

Kobieta padła ofiarą oszustwa pod koniec lutego. Chciała zrobić zakupy za pośrednictwem serwisu ogłoszeń OLX i skontaktowała się ze sprzedającym. Otrzymała w wiadomości zwrotnej zainfekowany link, który w konsekwencji przejął kontrolę nad telefonem i przekazał przestępcom dostęp do konta bankowego. Kilka chwil później kobieta otrzymała powiadomienie, że jej środki z jej konta zostały wypłacone w bankomacie we Wrocławiu.

- Policjanci szczegółowo analizowali wszystkie informacje oraz wykonali szereg czynności, które pozwoliły ustalić personalia sprawcy. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Wrocławia, który został zatrzymany. Wyjaśniając wszystkie szczegóły i okoliczności policjanci wytypowali dwóch kolejnych mężczyzn, którzy mieli bezpośredni związek z tą sprawą. Byli to również mieszkańcy Wrocławia w wieku 30 i 35 lat. Podczas kolejnej realizacji zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych, komputer, pieniądze w kwocie ponad 12 tysięcy złotych oraz kilka porcji narkotyków w postaci marihuany - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 


Wszyscy trzej mężczyźni od dłuższego czasu zajmowali się oszustwami na szerszą skalę, a straty jakie mogli wyrządzić swoim działaniem szacowane są na ponad 300 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Mężczyźni odpowiedzą przede wszystkim za dokonane oszustwa. Dwóch z nich usłyszała także zarzuty związane z posiadaniem narkotyków. Zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group