11 marca przypada Dzień Sołtysa

11.03.2022   Autor: Redakcja
767---472
Z tej okazji 9 marca w Powiatowym Centrum Iskra w Pile po raz pierwszy w historii władze powiatu zorganizowały obchody Powiatowego Dnia Sołtysa.  

Na uroczystość przybyli sołtysi z gmin powiatu pilskiego. W sumie jest ich 111 wśród nich 45 kobiet pełni tę zaszczytną funkcję i 66 mężczyzn. Znakomita większość uczestniczyła w tej uroczystości.  

- Sołtys to niezwykle odpowiedzialna funkcja. To człowiek społecznego zaufania, który potrafi integrować mieszkańców, motywować ich do działania, wsłuchiwać się w ich potrzeby i je realizować. Dba o mieszkańców i rozwój wsi pod każdym względem – powiedział starosta Eligiusz Komarowski. 

Wszyscy sołtysi otrzymali pamiątkowe dyplomy z gratulacjami. Wręczyli je starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz pozostali członkowie Zarządu Powiatu Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu, Emilia Załachowska i Marek Kamiński. Sołtysom gratulowali również radni Rady Powiatu w Pile: Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady, Henryk Stokłosa, wiceprzewodniczący Rady oraz Iwona Schulz, Ewa Ramusiewicz, Teresa Strzelecka, Zdzisława Bosak-Kawa i Monika Kubiak-Majewska.
Gratulacje i podziękowania sołtysom za ich pracę dla mieszkańców złożyli także wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu pilskiego.  
Dodatkowo statuetkami za długoletnią działalność dla społeczności lokalnej zostało wyróżnionych 14 sołtysów z najdłuższym stażem z każdej gminy.  

fot. i opr. Starostwo Powiatowe w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group