Ukradł samochód, a wcześniej skopał inne auta na parkingu

08.03.2022   Autor: Redakcja
366---220
Złodzieja samochodu na gorącym uczynku złapali policjanci ze Złotowa. 21-latek nie tylko ukradł auto, ale i wcześniej skopał dwa inne samochody.  
 
Mundurowych wezwali mieszkańcy jednego ze złotowskich osiedli. W środku nocy doszło tam do awantury na parkingu. Jeden z agresorów kopał zaparkowane auta. 

- Mundurowi w tym miejscu potwierdzili, że uszkodzone zostały pojazdy Skoda Yeti oraz VW Passat. Na masce jednego z nich było widać odciski sportowego buta. Tej samej nocy, policjanci w trakcie patrolu miasta, na jednej z ulic „starego miasta” zauważyli wywrócone kosze na śmieci oraz pojemnik na piasek, który wyrzucony był na środek jezdni. Kilkanaście metrów dalej przy pojeździe mitsubishi stał mężczyzna, a drugi siedział w środku. Byli to znani złotowskim mundurowym mieszkańcy Złotowa, z wcześniejszych incydentów m.in. z początku lutego, gdy strzelano z wiatrówki w szyby samochodów - tłumaczy mł.asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 
W mitsubishi wyrwane były kable pod stacyjką i otwarta maska przednia.

- To świadczyło, że próbowano go odpalić poprzez zwarcie instalacji elektrycznej. Złodziej, który próbował ukraść pojazd, został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności okazało się również, że odcisk jego buta pasował do tego, który policjanci ujawnili na masce pojazdu Skoda - dodaje policjant. 

21-latek, usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz usiłowania kradzieży pojazdu, do których się przyznał. Ma dozór policyjny. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Złotów 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group