Futsaliści PUSS Piła Akademickimi Wicemistrzami Polski!

28.02.2022   Autor: Redakcja
865---207
Futsaliści Państwowej Uczelni Stanisława Staszica zdobyli srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w Futsalu. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Piotra Przygockiego. 

Najlepszych akademików w futsalu gościł w tym roku Kraków. Już pierwszy mecz pilskiej ekipy dowodzonej przez trenera Macieja Konerta to prawdziwy hit. Rywalem PUSS był jeden faworytów do zwycięstwa w AMP - Uniwersytet Gdański, mający w swoich szeregach zawodników z Ekstraklasy Futsalu. Wynik 3:3 choć dobry dla pilskiej ekipy, to pozostawił niedosyt, ponieważ akademicy z Piły prowadzili już 3:1. W drugim meczu studenci z grodu Staszica pokonali Politechnikę Warszawa 4:2. W trzecim meczu grupowym pokonali pewnie 3:0 Uniwersytet Śląski. Do dalszej rywalizacji awansowali z pierwszego miejsca w grupie. 

W ćwierćfinale pilanie odprawili PWSZ Tarnów 3:0. Walka o finał miała dramatyczny przebieg. Naprzeciw ekipie PUSS Piła stanęli futsaliści Uniwersytetu Warszawskiego. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2. Awans do finału rozstrzygnął się w rzutach karnych. Te lepiej egzekwowali pilscy akademicy (3:2) i to oni stanęli do walki o złoty medal. 
Los chciał, że na drodze do zwycięstwa naprzeciw pilskim futsalistom stanęli ponownie akademicy z Uniwersytetu Gdańskiego. Tym razem to oni okazali się lepsi i wygrali 4:1. 

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Piotra Przygockiego (PUSS Piła). Pilska uczelnia wygrała klasyfikację zespołową wśród uczelni zawodowych. 

Pilscy akademicy na turnieju finałowym wystąpili w składzie: 
Trener: Maciej Konert
Fizjoterapeuta: Tomasz Kabaciński
Zawodnicy: Piotr Przygodzki, Adrian Mielec, Radosław Góźdź, Wojciech Bukowy, Zbigniew Barańczyk, Kacper Kałużny, Mikołaj Łosoś, Marcin Ciesielski, Jakub Fatyga, Mikołaj Michałek oraz Wojciech Węgrzyn. 

fot. facebook/AMP w Futsalu Mężczyzn

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group