Nowe mieszkania komunalne w Złotowie

12.01.2022   Autor: Jakub Sierakowski
---41
Władze miasta podpisały umowę na ich budowę. Za niespełna półtora roku, na rynek trafi 16 nowych mieszkań. 
 
- Zaskakujące jest to, że średnia wieku naszych mieszkań, to jest praktycznie 100 lat. I jak się można domyślać, to wymaga nieustannych napraw, podnoszenia komfortu i standardów. Najlepszym rozwiązaniem jest budowa nowych obiektów. Mamy miejsca, gdzie dysponujemy gruntem lub są miejsca, gdzie budynki są rozbierane. I właśnie tutaj jest taka sytuacja. Na ulicy Polnej rozbieramy stary obiekt, którego remont jest już bezsensowny, a potencjał tej działki jest większy - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 
Miasto wybuduje nowy blok za prawie 5 milionów złotych. Ma otrzymać 80 proc. dofinansowania, czyli ok. 4 miliony z Banku Gospodarstwa Krajowego. Mieszkania mają zostać oddane złotowianom w czerwcu 2023 roku. Nowi lokatorzy będą płacić nieco ponad 6 zł/m2 czynszu.  

Miasto planuje na przestrzeni dwóch lat kolejne inwestycje w komunalne lokale – nowe bloki mają powstać na ul. Domańskiego oraz Towarowej. Oba stare budynki przy tych adresach zostaną rozebrane, a w ich miejsce pojawią się nowe. Kolejny blok wybuduje także złotowski TBS. Powstanie on przy ul. Królowej Jadwigi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group