Chodziescy motocykliści pomogli 4-letniemu Leonowi

30.12.2021   Autor: Mateusz Manthai
774---50
Chłopiec cierpi na autyzm i problemy z mięśniami. Do rehabilitacji potrzebny był specjalistyczny wózek. Ten kupili członkowie grupy Moto Freedom z Chodzieży i Fundacja Ukryte Marzenia.  
 
Leon to chłopiec, który na pierwszy rzut oka wydaje się być pełen energii i entuzjazmu. 4-latek cierpi jednak na wiele chorób. Jest dzieckiem autystycznym. Ma problemy neurologiczne. Potrzebuje stałej opieki i kosztownej rehabilitacji.  

– Ma przykurcze mięśni, do takiego stopnia, że nie jest w stanie funkcjonować 12 godzin. Są takie dni, że nawet w domu nie da rady zrobić kroku - opowiada Emilia Sutkiewicz, mama Leona. 

Kilka tygodni temu mama Leona zgłosiła się do Fundacji Ukryte Marzenia z prośbą o pomoc w sfinansowaniu specjalistycznego wózka. Na odpowiedź nie czekała długo. Z pomocą ruszyli motocykliści z grupy Moto Freedom, którzy na konto chłopca przelali kilkaset złotych. Do zbiórki dołączyli kolejni darczyńcy. Tak udało się kupić wymarzony wózek.  

– Wózek jest przystosowany do osoby z niepełnosprawnością. Leon ma problemy z koordynacją ruchową, także wózek będzie mu pomagał przytrzymywać stabilnie jego postawę - zapewnia Patryk Strzępka, Fundacja Ukryte Marzenia. 
 
Wózek kosztował blisko 4 tysiące złotych i pozwoli na kontynuowanie rehabilitacji chłopca.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group