Więcej chodników i ścieżek rowerowych w Chodzieży

13.12.2021   Autor: Mateusz Manthai
738---338
W Chodzieży trwa budowa nowych chodników i ścieżek rowerowych. Robotnicy układają kostkę brukową i krawężniki w kilku miejscach. Całość ma być gotowa w przyszłym roku.  

Stan chodników w Chodzieży od lat pozostawiał wiele do życzenia. Także rowerzyści mieli trudności w poruszaniu się po mieście. Teraz, dzięki unijnemu dofinansowaniu ma się to zmienić. Nowy bruk pojawi się w kilku miejscach – m.in. przy ulicach Wiejskiej, Akacjowej, Paderewskiego, Mickiewicza i Dworcowej. Nowa trasa pieszo-rowerowa powstanie też w okolicy “szpitala płucnego”. Pobiegnie przez Park 3 Maja do osiedla Leśnego. 

- Bardzo trafiona inwestycja. Bardzo lubię jeździć rowerem. Coraz więcej ludzi jeździ na rowerach. Będzie bezpieczniej - mówią chodzieżanie. 

Docelowo w Chodzieży ma powstać prawie 10 kilometrów nowych tras. Wzdłuż nich, oprócz płyt chodnikowych, robotnicy zainstalują lampy. Przy okazji rozwijać się będzie system rowerów miejskich. Popularny Chromek wzbogaci się wkrótce o 50 nowych jednośladów.  
– Doprowadzimy do tego, że z każdego punktu w Chodzieży do każdego innego wskazanego będzie można dojechać rowerem, albo przejść nowym, z prawdziwego zdarzenia gładkim chodnikiem - mówi Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży. 

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 13,5 miliona złotych. Miasto dostało na to 8 milionów z Unii Europejskiej. Ścieżki pieszo-rowerowe w Chodzieży będą gotowe jesienią przyszłego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group