Rozmowa i wspólne czytanie z Agatą Tuszyńską

10.12.2021   Autor: Redakcja
382---55
Spotkanie autorskie z Agatą Tuszyńską. Inspiracją do rozmowy o życiu, pamięci i tożsamości będą: „Ćwiczenia z utraty”, która nigdy się nie kończy i jak miłość ciągle żyje, a także książki „Mama zawsze wraca” z ilustracjami Iwony Chmielewskiej, opowieść dziecka mierzącego się ze światem wojny oraz „Bagaż osobisty. Po Marcu”.

Spotkanie już w sobotę, 11 grudnia w księgarni Locum w Wągrowcu. Będzie można także uczestniczyć w nim w trybie online poprzez: profil księgarni na Facebooku i w wydarzeniu na Facebooku.
 
Agata Tuszyńska – pisarka, poetka, reportażystka. Autorka biografii Isaaka Bashevisa Singera, Ireny Krzywickiej oraz Wiery Gran, a także osobistych „Rodzinnej historii lęku” i „Ćwiczeń z utraty”. W ostatnich latach wydała m.in. „Oskarżona Wiera Gran” (2010), „Narzeczona Schulza” (2015), „Jamnikarium” (2016), „Bagaż osobisty. Po Marcu” (2018) oraz „Mama zawsze wraca” (2020).
Laureatka Nagrody Polskiego PEN-Clubu im. Ksawerego Pruszyńskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie reportażu i literatury faktu. W 2015 roku została uhonorowana srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jej książki przetłumaczono na kilkanaście języków.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Jelenie Czytają. To wspólne czytanie w kameralnych księgarniach północnej Wielkopolski, stanowiące nieustanną rozmowę o naszej historii, o kulturze i tożsamości, życiu codziennym oraz przyrodzie; bez podziałów, bo książki to przede wszystkim dobro, a nie towar.

Wydarzenie organizowane zgodnie z wytycznymi dla imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2. Prosimy osoby chcące wziąć udział w spotkaniu na żywo, o wcześniejszą rezerwację w księgarni (obowiązuje limit miejsc).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

opr. Iwona Belter, Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa 
fot. Krzysztof Jabłonowski 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group