Ekomural na promenadzie

08.12.2021   Autor: Mateusz Manthai
199---16
Ekomural na chodzieskiej promenadzie. Rysunki wykonało Stowarzyszenie Na Górze we współpracy z chodzieską społecznością osób z niepełnosprawnościami.  

- Koncepcja muralu jest taka, by zwracać uwagę na świat, na otaczające nas piękno. Sam tytuł “Ekosprawni” mówi dużo o tym, że ta osoba niepełnosprawna może być ekosprawną, może dbać o środowisko. W projekcie powstał również teledysk grupy Na Górze. Tytuł teledysku to “Patrz na liście”. W piosence jest to przesłanie, że znamy mnóstwo gatunków roślin i zwierząt, które już wymarły - opowiada Danuta Drzewiecka-Piechowiak ze Stowarzyszenia Na Górze. 
Mural przy chodzieskiej promenadzie to atlas drzew. Składa się z 10 stron. Na każdej z nich niepełnosprawni umieścili ceramiczne odbitki iści. Na murze znajdziemy lipę, wierzbę czy brzozę. Każdą “stronę” zdobi także nazwa gatunku w języku polskim, łacinie i alfabecie Braille’a. Ceramiczne liście, podczas specjalnych warsztatów przygotowali niepełnosprawni uczniowie szkół, seniorzy i uczestnicy WTZ. 

Ekomural został sfinansowany m.in. ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach promowania aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group