Nagrodzeni za bezinteresowną pomoc

01.12.2021   Autor: Redakcja
1335---80
Jednodniowe wycieczki dla samotnych seniorów, sprzątanie brzegów Warty, stworzenie miejsc bezpłatnej rehabilitacji. To tylko niektóre pomysły, nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu Działania Godne Uwagi 2021. Po raz kolejny doceniono wyróżniających się społeczników z Wielkopolski.

W subregionie pilskim nagrodzono Pilski Bank Żywności oraz Stowarzyszenie Krok po kroku HSA.

Konkurs zorganizowano po to, aby wybrać i nagrodzić najciekawsze inicjatyw realizowane przez organizacje społeczne, które wyróżniają się aktywnym działaniem na rzecz społeczności lokalnych. W tegorocznej edycji udział wzięło 76 organizacji społecznych i grup nieformalnych. Kapituła konkursowa nagrodziła 12 inicjatyw, dodatkowo 2 zwyciężyły w głosowaniu internautów. Wyniki poznaliśmy podczas uroczystej Gali, 25 listopada, w poznańskim Muzeum Sztuk Użytkowych.

- Gdybym mogła, to każdego z państwa nagrodziłabym szczególnie. Od samego początku mam przyjemność pracować przy konkursie Działania Godne Uwagi i widzę, że z edycji na edycję poziom inicjatyw jest coraz wyższy. Należy wam się ogrom uznania – mówiła do zgromadzonych Justyna Schaefer-Kurkowiak, Prezeska Fundacji Niwa.

Z subregionu pilskiego nagrodę otrzymał Pilski Bank Żywności za budowę kompostownika na potrzeby zagospodarowania odpadów zielonych przy Banku Żywności w Pile. Akcja uświadomiła mieszkańcom regionu, że bioodpady można wykorzystać na kompost. W akcję zaangażowali się członkowie Klubu Dobrego Klimatu, Fundacji Pszczoła oraz firma Altvater Piła.


Druga statuetka trafiła do Stowarzyszenia „Krok po kroku HSA” za projekt „Odkryj nurkowanie HSA”. W jego ramach wyprodukowano film motywacyjny i instruktażowy, którego koncepcja z aktorami z tak różnymi rodzajami niepełnosprawności i rehabilitacja społeczna poprzez sport ekstremalny (nurkowanie) stanowią innowację w skali międzynarodowej. Film jest rozwiązaniem modelowym, umożliwiającym transfer wiedzy do wielu ludzi, miejsc i szkół nurkowych. Pokazuje możliwość nurkowania przez osoby z najróżniejszymi niepełnosprawnościami, w tym w najcięższych jej stanach. Dzięki nurkowaniu osoby z niepełnosprawnością pierwszy raz samodzielnie zmieniają swoje położenie, nie musząc prosić opiekuna o przestawienie wózka, a oddechem mogą decydować o głębokości zanurzenia.Organizatorem konkursu Działania Godne Uwagi były Stowarzyszenie Centrum PISOP oraz Fundacja NIWA Edukacji i Rozwoju.

fot. i opr. Centrum PISOP

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group