Aktywność na świeżym powietrzu – jakie daje korzyści?

16.11.2021   Autor: Reklama
1689---675
Aktywność na świeżym powietrzu jest dobra nie tylko dla ciała lecz także dla duszy. Ćwiczenia na zewnątrz zarówno wzmacniają układ odpornościowy, jak również poprawiają naszą kondycję. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą wprawienie ciała w ruch? Podpowiadamy.

Korzyści wynikające z aktywności na świeżym powietrzu

Ćwiczenia na świeżym powietrzu niosą ze sobą szereg zalet. Czerpiemy korzyści z treningu na łonie natury na kilka sposobów. Na zewnątrz występuje znacznie wyższy opór powietrza, dzięki czemu spalamy dużo więcej kalorii. Na przykład, jeśli biegasz w lesie, opór powietrza może być nawet o 10% wyższy, co sprawia, że pokonując go, tracisz więcej tkanki tłuszczowej. Są to więc idealne warunki do pozbycia się zbędnych kilogramów lub utrzymania idealnej wagi.

Inne korzyści z ćwiczeń na świeżym powietrzu? Nawierzchnia podczas uprawiania sportu na łonie natury ciągle się zmienia. Ponadto różne stopnie nachylenia oferują większe wyzwanie dla mięśni. Trening pod gołym niebem zmusza organizm, aby ciągle dostosowywał się do nowych warunków. W ten sposób aktywowane są różne grupy mięśni, aby nie stracić równowagi. Najbardziej odczujesz to w takich dyscyplinach jak kolarstwo, czy bieganie, czyli jednych z najpopularniejszych dyscyplin, które cieszą się dużym zainteresowaniem w takich firmach jak legalny bumkmacher.

Kolejnym pozytywnym czynnikiem jest zwiększona podaż tlenu na zewnątrz. Trening na siłowni może szybko stać się męczący, zwłaszcza gdy wiele osób trenuje w tym samym czasie w zatęchłym powietrzu w pomieszczeniach. Każdy, kto biegał przez las lub jeździł na rowerze, zna to wspaniałe uczucie świeżego powietrza. Poprzez wysiłek automatycznie wdychasz i wydychasz głębiej i wprowadzasz do organizmu świeży tlen, który jest transportowany z płuc do krwi. Optymalne zaopatrzenie naszego organizmu w tlen nie tylko przyspiesza naprawę komórek, ale także wydajność naszego mózgu. Podczas treningu upewnij się jednak, że nie jesteś aktywny przy ruchliwej drodze gdzie, powietrze może być zanieczyszczone. Sporty na świeżym powietrzu są o wiele zdrowsze w parku, na polu lub w lesie.
Ćwiczenia na świeżym powietrzu pomagają Ci również w inny sposób – kompletnie niezauważenie uzupełniasz zapasy witaminy D. Nasz organizm wytwarza prekursor witaminy D, który potrzebuje światła słonecznego do pełnej syntezy tego związku. Tylko promieniowanie UV przenikające przez skórę stymuluje ten proces i umożliwia jej uzupełnienie, bez konieczności stosowania sztucznych suplementów diety.

Sporty zespołowe na świeżym powietrzu
Żeby móc zadbać o swoją kondycję, nie musisz uprawiać sportów sam. Bardzo przyjemną formą spędzenia wolnego czasu, a jednocześnie poprawiającą wydolność Twojego organizmu są gry zespołowe. Praktycznie w każdym mieście, miasteczku jak i wsi wybudowane są obecnie boiska. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, abyś zagrał ze znajomymi np. w koszykówkę, siatkówkę, czy piłkę nożną czy tak popularną dyscyplinę jak piłka ręczna.
 

fot. freepik.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group