19-latek podpalił mieszkanie swojej matki. Ewakuowano 30 osób

11.10.2021   Autor: Redakcja
269---190
19-letni pilanin oblał benzyną drzwi mieszkania swojej matki i podpalił. Z bloku ewakuowano 30 osób. 

Do pożaru doszło w miniony czwartek w bloku przy ul. Andersa w Pile. Od podpalonych drzwi zajęła się klatka schodowa. 

- Wstępne informacje wskazały, że pożar powstał na skutek celowego podpalenia drzwi od jednego z mieszkań przy użyciu substancji łatwopalnej. Policjanci ustalili, że odpowiedzialnym za narażenie na niebezpieczeństwo mieszkańców budynku jest 19-letni pilanin, który tego dnia wcześniej pokłócił się ze swoją matką. Mężczyzna wysyłał również kobiecie wiadomości z groźbami - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Funkcjonariusze ustalili, że przed północą 19-latek kupił na pobliskiej stacji benzynowej paliwo. Z kanistrem wrócił pod mieszkanie matki, oblał drzwi, podpalił i uciekł.
- Policjanci szybko odnaleźli sprawcę. Okazało się, że mężczyzna podczas podpalenia uległ oparzeniu i przebywał w pilskim szpitalu. 19-latek po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej został zatrzymany - dodaje policjant. 

Nastolatek usłyszał dwa zarzuty związane z kierowaniem groźby karalnej oraz spowodowaniem pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób. Decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group