Chodzieżanie chcą cmentarza dla zwierząt

10.10.2021   Autor: Mateusz Manthai
---
Cmentarz dla zwierząt w Chodzieży? Na taki pomysł wpadł jeden z internautów. Nekropolia miałaby być miejscem godnego pochówku pupili. 
 
 
Na jednym z chodzieskich portali społecznościowych pojawił się wpis, aby w mieście powstał cmentarz dla zwierząt. Odzew był spory. Większość forumowiczów poparła ten pomysł.  
 
– Miałem na działce, psa zakopałem na działce i koniec. Uważam, że chyba powinien być. Wiem, że najbliżej jest w Pile. Ale czy tutaj? Czy ludzie się na to zgodzą? Kiedyś brali do utylizacji, a teraz, gdzie? Byle gdzie zakopać? To jest niehumanitarne - mówią mieszkańcy Chodzieży.
 
Podobnego zdania jest burmistrz Chodzieży. Twierdzi, że wiele ludzi przywiązuje się do swoich zwierząt na tyle, że chcą dla swoich pupili godnego pochówku. Mówi, że jeśli będzie zapotrzebowanie na taki cmentarz, jest gotowy do rozmów. 
 
– Jak ktoś ma pomysł i chce go przedstawić, swój punkt widzenia to drzwi do urzędu są otwarte. Mój gabinet również. Zapraszam taką osobę w tym temacie, ale także w każdym innym, który gdzieś w social mediach się pojawia - tłumaczy Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży.
Najbliższy cmentarz dla zwierząt znajduje się w pilskim Leszkowie. Każdego roku dokonuje się tam kilkanaście pochówków.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group