Bukowińskie Spotkania. Tym razem w jesiennej odsłonie

07.10.2021   Autor: Jakub Sierakowski
---290
W okrojonej wersji i nieco później niż zawsze, ale startuje. W czwartek rozpoczyna się jastrowsko-pilski etap Bukowińskich Spotkań. To już 32 odsłona tego festiwalu. 
 
- Emocje zawsze są, bez względu na to, która to jest edycja. Mam nadzieję, że będzie radośnie, wesoło i że miłośnicy folkloru, a szczególnie bukowińskiego, będą mogli podziwiać i pieśni, i tańce, i grupy wokalne, instrumentalne. Bo w tym zakresie, jeżeli chodzi o tło festiwalu, nic się nie zmieniło od tej edycji w roku 2019, gdy mogliśmy swobodnie i w pełnym kształcie realizować festiwal - mówi Zbigniew Kowalski, dyrektor Bukowińskich Spotkań. 

Do Jastrowia i Piły w tym roku przyjedzie 15 zespołów: 2 z Ukrainy, 3 z Rumunii i 10 z Polski. Ogółem na scenie zaprezentuje się niemal 300 osób. Od czwartku właśnie w Jastrowiu rozpocznie się ich prezentacja, która będzie również w piątek.  
W sobotę “Bukowińskie Spotkania” przeniosą się do Piły, gdzie o 15.00 w Parku na Wyspie przejdzie korowodów wszystkich zespołów, które ponownie zostaną zaprezentowane widowni. Następnie przyjdzie czas na “Smaki Bukowiny”, czyli prezentację przygotowywania przetworów na zimę. Niedziela to koncert finałowy o 15.00 i występ wszystkich zespołów, również w Parku na Wyspie. 
 
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group