Nowe mieszkania TBS. Lokatorzy otrzymali klucze

30.09.2021   Autor: Jakub Sierakowski
1201---104
Mieszkaniowy oddech w Złotowie. Do użytku oddano 15 mieszkań w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Pozwoli to w pewnym stopniu zaspokoić potrzeby mieszkańców. 
 
Rynek mieszkaniowy przeżywa obecnie prawdziwy boom. Popyt na własny kąt przekracza wszelkie oczekiwania, a rekordowe ceny za m2 bywają szokujące. Dlatego wielu osób nie stać na kilkusettysięczne kredyty i zakup własnego lokum. W tej sytuacji TBS wydaje się interesującą, a czasami nawet jedyną opcją. 

- W mojej sytuacji, mamy samotnie wychowującej córkę, to mieszkanie było w zasadzie jedyną możliwością. Dlatego, że osoby takie jak ja nie wzbudzają zaufania w instytucjach finansowych, żeby uzyskać kredyt na mieszkanie własnościowe. A to mieszkanie daje nam duże możliwości i przede wszystkim stabilizację - zapewnia Aleksandra Szalińska, nowa lokatorka. 

I właśnie dla takich osób jak pani Ola, oddano do użytku nowy blok przy ulicy Sienkiewicza. To 15 lokali, w których zamieszka 40 osób, w tym 18-ro dzieci. 

 
- Przyznaliśmy je rodzinom, które spełniły kryteria, wpłaciły pewną partycypację - ale to jest kwota znacznie niższa i umożliwiająca w zasadzie nieograniczony dostęp do tego lokalu. To są osoby, które będzie stać na pokrywanie czynszu w wysokości ok. 11,5 zł za m2 - zapewnia Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 

Po oddaniu bloku na ul. Sienkiewicza, w skład złotowskich TBS-ów wchodzi obecnie 100 mieszkań, w których swój kąt znalazło ponad 250 osób. Jak się jednak okazuje, do pełnego nasycenia rynku tego typu budownictwem, jest jeszcze daleka droga. 

- Uważam, że jeżeli chodzi o potencjał TBS-u na rynku złotowskim, to jest około 200 mieszkań. Cztery-pięć lat temu robiłem analizę i wyszło mi około 250, ale skorygowałem te prognozy i 200 mieszkań powinno zaspokoić potrzeby 18-20 tysięcznej społeczności - mówi Przemysław Pająk, prezes TBS Złotów. 
 
I według zapowiedzi złotowskiego TBS-u, będą planowane kolejne inwestycje, aby osiągnąć optymalną liczbę mieszkań. Swoje plany ma również miasto - niedługo ma ruszyć budowa komunalnego bloku przy ul. Polnej, gdzie powstanie 14 lokali.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group