Kolejny remont w okolicy Dolaszewa. Będą utrudnienia

15.09.2021   Autor: Jakub Sierakowski
---354
Kolejny remont na drodze wojewódzkiej nr 179 z Piły do Wałcza. Za trwającymi pracami w Dolaszewie, rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku 1,5 km. Kierowców czekają utrudnienia. 
 
- Na DW 179 będziemy wykonywać wzmocnienie tej drogi na terenie gminy Szydłowo. Odcinek będzie miał długość 1,5 km. Prace zostaną przeprowadzone na terenie niezabudowanym, a wyremontowany odcinek będzie się łączył z inwestycją, którą realizujemy w Dolaszewie. Istniejąca nawierzchnia jest w złym stanie technicznym - tłumaczy Roman Świergiel, z WZDW w Poznaniu. 
 
Chodzi tutaj m.in. o dużą liczbę pęknięć i nierówności na tym odcinku. Remont zakłada wyrównanie nawierzchni, krawędzi, a także wzmocnienie drogi siatką szklano-węglową. Przetarg wygrała firma z Drawska Pomorskiego, która złożyła najniższą, opiewająca na ponad 1,7 mln złotych ofertę.
Prace rozpoczną się najprawdopodobniej na początku październiku i potrwają 1,5 miesiąca. Kierowcy muszą przygotować się na ruch wahadłowy na tym odcinku, podobnie jak obecnie przy przebudowywanym skrzyżowaniu w Dolaszewie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group