Oddawali krew dla służb mundurowych

14.09.2021   Autor: Mateusz Manthai
736---195
“Krew dla szpitali wojskowych” - pod takim hasłem odbyła się akcja poboru krwi w Budzyniu. Ten niezastąpiony lek oddało blisko 40 osób. 
 
Najpierw deklaracja, później badanie poziomu cukru i ciśnienia. Tak wyglądała kwalifikacja chętnych do oddania krwi w Budzyniu. Akcję poboru krwi zorganizowali Budzyńscy Honorowi Dawcy Krwi oraz Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.  

 - Po prostu lubię pomagać. Krew jest potrzebna. Kiedyś zacząłem oddawać i chodzę cały czas. Można zrobić coś dobrego dla ludzi, którzy potrzebują - mówią krwiodawcy. 

Jak mówią organizatorzy, idea krwiodawstwa jest bardzo ważna. Tym bardziej, że w szpitalach i bankach krwi zaczyna brakować tego niezastąpionego leku. Najbardziej potrzebne są grupy, których w społeczeństwie jest najwięcej, czyli 0 +, 0 – i A+.  
 – Krew dla żołnierzy, krew dla policjantów, dla oddziałów prewencyjnych. Ma to być podziękowanie za akcje covidowe, w które oni się włączali, oni nam pomagają - zapewnia Tomasz Nowak, Budzyńskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi. 
 
Równocześnie z akcją poboru krwi, odbyła się akcja szczepień przeciwko COVID 19. Chętni mieszkańcy mogli przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson. Kolejna wizyta ambulansu Centrum Krwiodawstwa z Bydgoszczy zaplanowana została na 20 grudnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group