Bank Żywności ma dodatkowe paczki do wydania

08.09.2021   Autor: Redakcja
489---312
W Pilskim Banku Żywności czekają paczki na osoby, które otrzymały skierowania z Ośrodków Pomocy Społecznej. Do końca października został przedłużony program finansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. 

Jednocześnie pracownicy banku zachęcają osoby w ciężkiej sytuacji materialnej i potrzebujących pomocy żywnościowej do kontaktu z pomocą społeczną w miejscu zamieszkania. 

- Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, których dochód nie przekracza 220 proc. kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1542,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1161,60 zł dla osoby w rodzinie. Pomoc udzielana jest w postaci artykułów spożywczych, wydawanych osobom najbardziej potrzebującym bezpłatnie - czytamy w komunikacie Pilskiego Banku Żywności. 
Przekazywane artykuły to między innymi: cukier, buraczki, fasolka po bretońsku, groszek z marchewką, mus jabłkowy, kasza, koncentrat pomidorowy, makaron, mleko, olej, pasztet, płatki owsiane, powidła, ryż, szynka, makrela w oleju, miód i kawa zbożowa. 

fot. Pilski Bank Żywności 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group