Złodziej recydywista wpadł na gorącym uczynku

07.09.2021   Autor: Redakcja
886---615
Blisko 40 tys. złotych warty był sprzęt ukradziony przez 29-latka. Mieszkaniec gminy Trzcianka kradł m.in. elektronarzędzia, narzędzia, biżuterię oraz elementy aluminiowe. 

29-latek wpadł w ręce mundurowych gdy wracał z łupem do swojego domu.

- Podczas przeszukania jego samochodu policjanci znaleźli 150 kg złomu aluminiowego. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony jednego z zakładów produkcyjnych oszacował na tysiąc złotych. Zaraz po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu - informuje asp. Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy czarnkowskiej policji. 

Mężczyzna jest doskonale znany mundurowym, był też karany za kradzieże. W czerwcu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie gminy Trzcianka.

- W trakcie przeprowadzanych czynności funkcjonariusze potwierdzili jego udział jeszcze w innych kradzieżach i włamaniach, do których doszło na terenie gminy w okresie od maja do lipca tego roku. Lista skradzionych przez niego przedmiotów jest długa i bardzo interesująca. Podejrzany kradł wszystko, co mógł później sprzedać m.in. kosiarki, piły spalinowe, biżuterię, spawarkę, klucze, betoniarkę, torebki skórzane, akumulator samochodowy, słupki ogrodzeniowe oraz elementy aluminiowe. Policjanci odzyskali znaczną część tych przedmiotów i zwrócili je właścicielom - dodaje rzeczniczka. 
Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Straty oszacowano łącznie na blisko 40 tys. złotych. Sąd Rejonowy w Trzciance zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Grozi mu kara do 15 lat więzienia, bo popełniał przestępstwa jako recydywista.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group