Protestu rolników na DK10 nie będzie. Będzie za to na DK11

24.08.2021   Autor: Redakcja
853---596
AgroUnia szykuje na wtorek i środę blokady w kilkunastu miejscach w Polsce. Wczoraj GDDKiA w Poznaniu informowała, że we wtorek kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na DK10 na odcinku Kosztowo-Piła, a w środę na DK11 na odcinku Chrustowo-Ujście. Ostatecznie protestu na DK10 nie będzie. 

AgroUnia zapowiedziała 48-godzinne protesty w całym kraju w odpowiedzi na słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który, ich zdaniem, obraził ich wysyłając policję na zeszłotygodniowe protesty. W naszym regionie we wtorek rolnicy mieli utrudniać ruch na krajowej dziesiątce. Ostatecznie tak się nie stanie. Protest w Wielkopolsce ograniczy się do jej południowej części, a konkretnie DK11 w okolicach Nowego Miasta nad Wartą. Policja wyznaczyła objazdy (szczegóły mapka). 

Zapowiedziany środowy protest na DK11 w okolicach Chrustowa ma się odbyć bez przeszkód. Jak informuje we wtorek GDDKiA blokada drogi ma trwać 24 godziny. Na godzinę 12.00 zaplanowany jest powolny przejazd traktorów od Ujścia do Piły. W związku z tym pilska policja na bieżąco będzie kierować ruchem oraz wskazywać drogi objazdu. Dla pojazdów osobowych policjanci proponują alternatywną trasę z Chodzieży przez Kaczory do Piły. Dla pojazdów ciężarowych poruszających się w kierunku Piły zalecają objazd przez Chodzież, Oleśnicę, Czarnków, Trzciankę, Gostomię i Szydłowo. Dla pojazdów ciężarowych poruszających się w kierunku Szczecina przez Oborniki, Czarnków, Trzciankę i Wałcz. 
Jak zapowiada szef AgroUnii Michał Kołodziejczak, rolnicy będą strajkować do skutku. Co więcej stwierdził, że to, co będzie działo się 24 i 25 sierpnia, to dopiero "początek tego wszystkiego, co będzie działo się na jesieni".
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group