Ogromny sukces pilskiego trenera

23.08.2021   Autor: Redakcja
179---312
Podopieczne pilskiego trenera Romana Marciniaka zajęły czwarte miejsce w lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata do lat 20. Jednocześnie pobiły rekord Polski.
Roman Marciniak  na co dzień trenujący lekkoatletów w pilskiej Gwardii jest również trenerem żeńskiej kadry sprinterek do lat 20. Dorota Puzio, Monika Romaszko, Marta Zimna i Magdalena Niemczyk zajęły czwarte miejsce podczas odbywających się w Nairobi Mistrzostw Świata do lat 20 w biegu sztafetowym 4x100 metrów. Polki czasem 44,31 sek. pobiły rekord Polski w swojej kategorii wiekowej. Zwyciężyły Jamajki z rekordem świata 42,94 sek., drugie były Namibijki 43,76 sek.), trzecie Nigeryjki (43,90 sek.).

Ta sama sztafeta w lipcu zdobyła brązowy medal lekkoatletycznych Mistrzostw Europy do lat 20.