Piła Festival & Academy już w niedzielę

21.08.2021   Autor: Jakub Sierakowski
---56
Czas zacząć muzyczną ucztę. W niedzielę rusza 13 edycja Piła Festival & Academy. Na widzów czeka wiele koncertów w różnych miejscach i aranżacjach. 
 
- Piła Festival & Academy stało się wydarzeniem już w tej chwili nie tylko ogólnopolskim, ale międzynarodowym. Zawsze podkreślam, że to jest dla mnie wyjątkowe wydarzenie, tutaj w Pile. Zawsze chcemy się zmieniać dla państwa, zawsze chcemy coś wprowadzić, co państwa urzeknie i co roku zaskakiwać, bo to jest nasz cel - mówi Andrzej Czaja, dyrektor Piła Festival & Academy. 
 
Festiwal zacznie się w niedzielę o 19 występem zespołu Polish Soloist w Sali Miejskiej na ul. Dąbrowskiego. Kolejne dni, to kolejne koncerty, niektóre nietypowe – jak chociażby ten poniedziałkowy na “Wyspiarzu”. Tam odbędzie się pokaz seans filmu niemego z muzyką fortepianową na żywo. Wstęp na to wydarzenie, na występy studentów oraz środowy koncert w kościele św. Rodziny jest wolny. Bilety na pozostałe można kupić w Regionalnym Centrum Kultury lub przed występami w Sali Miejskiej. Dyrektorem artystycznym tegorocznego festiwalu jest Marcin Zdunik – wiolonczelista, profesor sztuk muzycznych, który w swojej karierze występował na deskach scen m.in. w Londynie, Nowym Jorku, czy Pradze.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group