Jakie produkty są potrzebne do codziennego oczyszczania twarzy?

13.08.2021   Autor: Reklama
---531

Z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać do używania kremów nawilżających czy odżywczych, ponieważ prawie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną rolę odgrywają w pielęgnacji. To właśnie one dostarczają skórze niezbędnych składników odżywczych, co pozwala na zachowanie jej ładnego wyglądu. Nie można jednak zapominać, że równie kluczowe jest dokładne i regularne oczyszczanie twarzy, szczególnie jeśli chcemy uniknąć zaskórników i innych wyprysków. Jak zatem oczyszczać twarz i czego używać?

Dlaczego oczyszczanie twarzy jest tak ważne?

Musimy pamiętać o tym, że nasza skóra, z racji tego, że jest naturalną barierą ochronną, codziennie styka się z wieloma czynnikami zewnętrznymi, które przyczyniają się do osadzania na niej zanieczyszczeń. Część z nich wynika z warunków atmosferycznych, a do tego w ciągu dnia mogą się na nią przedostać bakterie i różne drobnoustroje. Na dodatek przez cały czas pracują nasze gruczoły łojowe, których zadaniem jest wytwarzanie sebum – jego funkcja to natłuszczanie cery i zabezpieczanie jej właśnie przed ingerencją z zewnątrz.

Nie da się też ukryć, że znaczna część kobiet chętnie sięga po kosmetyki kolorowe. Niezależnie od tego, czy wykonujemy pełny makijaż, czy też stawiamy na naturalność i ograniczamy się wyłącznie do kremu BB oraz maskary – konieczne jest późniejsze zmycie tych produktów. Oczyszczanie twarzy jest zatem obowiązkowe, jeśli nie chcemy obciążać cery i nie narażać jej na liczne zmiany. Spanie w makijażu czy też niezmywanie zanieczyszczeń nagromadzonych przez wiele godzin skutkuje m.in. zatkaniem porów. Efektem ubocznym niejednokrotnie są zaskórniki i inne wypryski, może też pojawić się zaczerwienienie, a nawet aktywne stany zapalne.

Jak wykonać poprawny demakijaż?

Demakijaż to pierwszy etap wieczornego oczyszczania twarzy. Bez niego nie możemy przejść do dalszych kroków pielęgnacyjnych. Do tego zadania możemy wykorzystać produkt o dowolnej formie – na rynku dostępne są zarówno klasyczne płyny micelarne i mleczka do demakijażu, jak i pasty czy oleje.

Przy zmywaniu makijażu bardzo ważna jest technika nakładania wybranego produktu. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by nasączony np. płynem micelarnym wacik przyłożyć do wybranej partii skóry i trochę odczekać, aż znajdujące się pod nim kosmetyki kolorowe zaczną się rozpuszczać. Następnie przesuwamy wacikiem po twarzy, usuwając makijaż. W żadnym razie nie należy agresywnie pocierać skóry, ponieważ w ten sposób łatwo możemy się nabawić podrażnień. Szczególną ostrożność należy zachować, oczyszczając okolice oczu, gdzie skóra jest zdecydowanie najdelikatniejsza.

Po usunięciu makijażu twarz należy opłukać letnią wodą.

Dokładne oczyszczanie twarzy

Po tym, jak wykonamy makijaż, możemy przejść do umycia skóry. Tutaj również mamy szeroki wybór kosmetyków – najpopularniejsze mają postać żeli lub pianek. Aplikacja jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy nałożyć odrobinę produktu na wilgotną twarz, a następnie dokładnie wmasować. W ten sposób usuwamy wszystkie zanieczyszczenia, w tym resztki makijażu, które mogliśmy wcześniej pominąć. Dobrze zwrócić uwagę na linię włosów, gdzie mogą zalegać pozostałości podkładu. Jeśli dobrze go nie zmyjemy, szybko może się okazać, że w tym miejscu pojawią się niedoskonałości.

Trzeba pamiętać, że twarz powinniśmy oczyszczać w taki sposób zarówno wieczorem, jak i rano. Nocą nasze gruczoły łojowe nadal funkcjonują, na dodatek na twarz mogą przedostać się drobnoustroje znajdujące się na pościeli. Oprócz tego konieczne jest zmycie resztek kosmetyków pielęgnujących, które nałożyliśmy przez pójściem do łóżka.

Tonizacja

Toniki do twarzy bywają często pomijane w pielęgnacji, a choć ich użycie nie jest tak istotne jak w przypadku żeli oczyszczających czy kremów nawilżających, to jednak warto po nie sięgać. Przy pomocy tonizacji przywracamy skórze naturalne pH, które zostaje naruszone poprzez zastosowanie produktów myjących. Dodatkowo wspaniale odświeżają one cerę i przygotowują ją na dalsze elementy naszej rutyny pielęgnacyjnej. Co więcej, wybrany tonik może mieć określone właściwości, które pomogą nam się pozbyć problemów skórnych. Przykładowo popularne są toniki matujące, które regulują wydzielanie sebum, a przez to przyczyniają się do redukcji zaskórników i innych wyprysków.

Jeśli opakowanie toniku posiada atomizer, wystarczy rozpylić produkt na twarz i poczekać, aż się wchłonie. Gdy zaś kosmetyk jest zamknięty w klasycznej buteleczce, nasączamy nim czysty wacik kosmetyczny, a następnie delikatnie przecieramy nim skórę.


fot. pexels.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group