DK 11 to droga śmierci?

08.08.2021   Autor: Michał Kępiński
---
DK11 coraz częściej nazywana jest wakacyjną drogą śmierci. Dochodzi na niej do ogromnej liczby wypadków. Trasa ta jest jedną z najniebezpieczniejszych krajówek w Polsce   

Droga krajowa nr 11 to jedna z najbardziej uczęszczanych polskich tras w sezonie wakacyjnym. Stanowi idealne połączenie zarówno z Bałtykiem jak i górskimi kurortami. Niestety, to także jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce.  Mówią o tym chociażby policyjne statystki.  
– Tego roku w rejonie drogi krajowej nr 11 policjanci odnotowali 118 zdarzeń w tym 6 wypadków drogowych. 7 osób zostało rannych, natomiast 3 osoby w wyniku obrażeń poniosły śmierć. Dla porównania w roku ubiegłym w tym samym okresie policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy w którym została ranna tylko jedna osoba - informuje st.sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy pilskiej policji.

To tylko statystki dotyczące "jedenastki” na terenie powiatu pilskiego. W chodzieskim pod koniec lipca na DK11 pod Budzyniem doszło do wypadku, w którym zmarło 6-letnie dziecko. Kilka dni później w tej samej okolicy bus uderzył w drzewo, a 8 osób trafiło do szpitala. Droga ta jest więc pod specjalnym nadzorem policji, która do działań zaangażowała między innymi drony i patrole z grupy Speed.  
 – Funkcjonariusze grupy Speed podczas swojej służby pełnionej nieoznakowanym radiowozem reagują na wszelkie przejawy łamania przepisów ruchu drogowego. Policjanci swoje działania szczególnie kierują na ujawnianie przekroczeń prędkości oraz dokonują kaskadowych pomiarów prędkości - tłumaczy sierż. Magdalena Szukajło z KPP w Pile.

DK 11 pod lupę wziął również Yanosik, czyli popularna aplikacja drogowa, która rejestruje i przekroczenia prędkości i wypadki oraz kolizje.   
Większa jest liczba oznaczeń, właśnie wypadków i kolizji czy kontroli prędkości. Dlatego też widzimy, że ma to duży wpływ w tym sezonie wakacyjnym, dużo się przemieszczamy i widzimy, że jest znaczny wzrost - mówi Patryk Treumann, specjalista ds. PR i marketingu w Yanosik.pl
 
Mimo, że jak wynika z danych gromadzonych w aplikacji, w tym roku kierowcy na tej drodze jeżdżą wolniej niż przed rokiem. Niestety nie wynika to z bezpiecznej jazdy, ale z większego natężenia ruchu.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group