Zbiórki na płytę winylową zespołu Na Górze

01.08.2021   Autor: AK
864---170
Pilski zespół Na Górze wydaje płytę winylową. Muzyków “zmusili” do tego odbiorcy. To właśnie fani złożyli się na wytłoczenie czarnego krążka z utworami ze wszystkich płyt.  

 - Nagrywanie na nowo nie jest w naszym przypadku fajne, bo widać rozwój zespołu bardzo fajnie. Zaczęliśmy odsłuchiwać te stare płyty, bo właściwie sami siebie raczej nie słuchamy, mamy dosyć tego na co dzień, ale gdy posłuchaliśmy tych płyt, od pierwszej do ostatniej, to okazuje się, że bardzo widoczny jest rozwój szczególnie Roberta na perkusji. To jest też ciekawe, jeżeli na winylu będzie taka rozpiętość tego jak graliśmy kiedyś, a jak teraz - mówi Wojciech Retz, lider zespołu Na Górze

Na płycie usłyszymy więc “best off” z każdej płyty, w tym pierwsze “kawałki” zespołu z wokalem zmarłego Roberta Bartola, oraz utwory z udziałem muzyków, którzy kiedyś grali z Na Górze, czyli Lo i Mańka, aż po piosenki nagrywane teraz na siódmej płycie Na Górze.  
Płyta winylowa powstanie dzięki zaangażowaniu ludzi. Jeden z fanów zespołu założył spontaniczną zrzutkę pieniędzy na ten cel, a później operatorzy portalu zbieram.pl sami zaoferowali pomoc w dalszej kweście. Do celu brakuje jednak ponad 2 tysiące złotych.  

Zespół Na Górze działa na naszej scenie od 26 lat. Tworzą go m.in. osoby z niepełnosprawnościami. Wokalista Adam Kwiatkowski i perkusista Robert Wasiak od niedawna prowadzą samodzielne życie poza Domem Pomocy Społecznej, w którym wychowywali się od dziecka.  

LINK DO ZBIÓRKI 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group