Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym

05.07.2021   Autor: Redakcja
332---129
Już po raz trzeci policja prezentuje w wakacje mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Już na samym początku okresu letniego czarny punkt na mapie, oznaczający śmierć na drodze, znalazł się w naszym regionie. W miniony weekend na drodze krajowej nr 11 pod Krępskiem zginęła jedna osoba. 

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Mapa jest na bieżąco aktualizowana i ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach i skłonić do refleksji użytkowników dróg.
-Za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze - informuje policja. Dotychczas na polskich drogach w wakacje zginęło 59 osób. Jedną z nich była 39-letnia pasażerka BMW, która zmarła w wyniku sobotniego wypadku na DK11 między Dobrzycą, a Krępskiem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki BMW jadąc w stronę Jastrowia z dużą prędkością nie opanował samochodu i zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka Skodą. Na skutek poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniosła 39-letnia pasażerka BMW. Pojazdami podróżowały łącznie 3 osoby, z czego dwie przetransportowano do szpitala w stanie ciężkim.

fot. OSP Stara Łubianka

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group