Prezydent Piły w stowarzyszeniu “Wspólna Polska”

01.07.2021   Autor: Artur Maras
---454
Założono je w poniedziałek w Poznaniu. Jego liderem został prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Cel to wzmocnienie pozycji samorządów oraz próba porozumienia środowisk opozycyjnych. 
 
- Niezwykle ważne jest aby osoby, które niekoniecznie są związane z jedna partią, miały możliwość wpływania na życie publiczne, również w celu ochrony samorządności, bo dzisiaj kluczem do tego abyśmy mogli za kilka lat mówić o tym, że żyjemy w normalnym, demokratycznym państwie, a nie zawłaszczonym przez jedna właśnie partię, jest samorząd - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły. 
 
Stowarzyszenie samorządowe Wspólna Polska, jest częścią ruchu społecznego o tej samej nazwie, do którego należy blisko 20 tysięcy osób. Ma skupiać różne środowiska samorządowców i walczyć o Polskę europejską, z silnymi samorządami i przestrzeganiem prawa - przekonywał w poniedziałek Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i zarazem lider ruchu.
W trakcie spotkania wybrano władze stowarzyszenia. Znaleźli się w nich samorządowcy z całego kraju: m.in. prezydenci Poznania, Białegostoku, Opola i Świdnicy. Prezydent Piły Piotr Głowski został powołany na członka komisji rewizyjnej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group