Buldog francuski – czy polubi dzieci? Jakie usposobienie cechuje tę rasę?

29.06.2021   Autor: Reklama
2504---263
Buldog francuski jest niewielkim psem, który ma bardzo łagodny charakter. Właśnie dlatego mówi się, że jest to jedna z najlepszych ras zwłaszcza dla dzieci. Jakie usposobienie ma buldog francuski? Czy faktycznie będzie on najlepszym towarzyszem naszych pociech? Dowiedz się więcej o ciekawej rasie, jaką niewątpliwie jest buldog francuski. Buldog francuski – ceny, klasyfikacja FCI i wygląd

Buldog francuski zakwalifikowany został przez FCI do grupy 9 (psy ozdobne i do towarzystwa), sekcji 11 (małe psy w typie molosów). Czworonóg mierzy od 14 do maksymalnie 23 cm i waży od 8 do nawet 14 kg. Umaszczenie psa może być jasnobrązowe, białe czy też płowe. Nie uznaje się jednak białego umaszczenia buldoga francuskiego, gdyż jest ono niezgodne ze wzorcem rasy. Pies powinien mieć krótką, przylegającą oraz gładką sierść, która lśni w słońcu i jest miękka w dotyku.

Buldogi francuskie nie są dużymi psami, jednak mają naprawdę dużą siłę. Wzorcowy pies według FCI powinien mieć kwadratową głowę, spłaszczoną kufę, muskularne ciało i wyprostowane uszy, które niektórym kojarzą się z nietoperzem. Co ciekawe, czworonogi mają tendencję do głośnego chrapania i ślinienia się w trakcie snu. Puszczają też nieprzyjemne i bardzo wyczuwalne dla ludzkich nozdrzy… gazy.

Buldog francuski – usposobienie czworonoga
Buldog francuski jak najbardziej nadaje się do życia w rodzinie, gdzie wychowują się małe dzieci. To pies potrzebujący bliskiego kontaktu z ludźmi, a także uwielbiający się bawić z dziećmi. Ile żyje buldog francuski? Jeżeli zadbasz o jego prawidłową pielęgnację i żywienie oraz poświęcisz mu dużo wolnego czasu, pies z całą pewnością przeżyje kilkanaście lat. Wiele ciekawych informacji na temat prawidłowego pielęgnowania buldogów francuskich można też znaleźć w serwisie Fajny Zwierzak.

Czy buldog francuski bywa agresywny? Niezwykle rzadko – jeżeli już to wyłącznie wobec wrogo nastawionych do niego psów. Buldogi francuskie są spokojne, bardzo inteligentne i w mig uczą się nowych sztuczek. Warto zadbać jednak o odpowiednią motywację, a także stymulowanie fizyczne oraz psychiczne. Bez zapewnienia buldożkowi różnego rodzaju atrakcji może on zacząć się szybko nudzić.

Buldog francuski to odważny i pewny siebie pies. Z początku może być nieco nieufny wobec nieznajomych, jednak na pewno nie będzie lękliwy. Buldogi francuskie czasami lubią odpocząć od świata – wówczas kładą się na kanapie bądź w legowisku i zostają same ze sobą. Nie znaczy to jednak, że są samotnikami! Rasa stworzona jest do życia między ludźmi, więc potrzebuje ich opieki oraz miłości.
W jaki sposób zadbać o buldoga francuskiego?
Buldogi francuskie mają skłonność do alergii pokarmowych oraz posiadają bardzo wrażliwy żołądek. Należy w związku z tym karmić je wyłącznie wysokojakościową, zbilansowaną karmą. Jeżeli nie wiesz, które karmy dla buldoga francuskiego będą dla pupila najlepsze jakościowo, koniecznie skonsultuj się z weterynarzem lub psim dietetykiem. To bardzo ważne, aby zadbać o kondycję i zdrowie swojego czworonoga.

Pielęgnacja buldoga nie jest skomplikowana – wystarczy go raz na jakiś czas wykąpać, a także systematycznie sprawdzać stan zębów i pazurów. Rasa posiada dość specyficzną budowę, więc podatna jest na różnego rodzaju choroby. Buldog francuski nie lubi upałów, więc trzeba w gorące dni zadbać o jego wentylację, cień i miskę ze świeżą wodą. Kiedy zrobi się zimno, warto postawić na ubrania dla buldoga francuskiego – psy nie mają bowiem podszerstka, który chroniłby ich przed mrozem.

Czy buldog francuski polubi dzieci?
Jeżeli pies będzie socjalizowany od szczenięcych lat, z całą pewnością doskonale odnajdzie się w życiu rodzinnym. Buldożki lubią towarzystwo dzieci oraz długie zabawy z nimi. Traktują dzieci z ogromną cierpliwością i są wobec nich bardzo łagodne. Należy oczywiście kontrolować zabawę pociech z czworonogiem, aby nikomu nie stała się krzywda.

Buldog francuski jest pogodnym, wesołym psem, który bardzo szybko przywiązuje się do swoich opiekunów. Będzie domagał się zabawy z nimi oraz spędzania wspólnie wolnego czasu. Piesek na pewno błyskawicznie złapie kontakt z dziećmi, stając się ich najlepszym przyjacielem. Rasa buldog francuski jest jedną z niewielu, które bardzo chętnie podporządkowują się poleceniom ludzi – nawet tych najmłodszych.

Jeżeli szukasz psa, który będzie najlepszym przyjacielem rodziny i jednocześnie najwierniejszym kompanem zabaw dzieci, buldog francuski to dobry pomysł. Buldożki są miłe, cierpliwe, zabawne i bardzo czujne, więc nie pozwolą, aby dziecku stała się krzywda. Warto przemyśleć sprawę zakupu buldoga francuskiego, zwłaszcza gdy masz małe dzieci. To pies, który z całą pewnością bardzo się z nimi polubi.


fot. pexels.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group