Pomoc menstruacyjna już jest w Złotowie

24.06.2021   Autor: Jakub Sierakowski
194---144
Różowa skrzyneczka w Złotowie. Znajdują się tam środki higieny osobistej dla pań. Są powszechnie dostępne i mają ograniczyć wciąż powszechne ubóstwo menstruacyjne.

- Wcześniej ja sama wzięłam udział w takiej inicjatywie i uznałam, że coś takiego jest bardzo potrzebne, nie widziałam czegoś takiego w Złotowie. A wiem jak się czuje osoba, która jest w obcym mieście, nagle dostaje miesiączki i nie ma jak sobie pomóc. Ubóstwo menstruacyjne to bardzo duży problem. Wielu kobiet, dziewcząt nie stać na środki higieny. To jest jedyne ubóstwo, do którego moim zdaniem kobieta się nie przyzna. Wyjdzie z domu bez śniadania, nie będzie rewelacyjnie ubrana, ale nie przyzna się do tego, że po prostu nie stać ją na podpaskę - tłumaczy Katarzyna Horeczy-Grunau, dyrektorka Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie.
Dlatego złotowskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego jako pierwsza instytucja w mieście, postanowiło pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Środki higieny są dostępne nie tylko dla słuchaczek, ale dla wszystkich mieszkanek Złotowa.

Punkt Pomocy Okresowej w Pile

Ubóstwo menstruacyjne to ograniczenie dostępu z powodów finansowych do produktów higienicznych, takich jak tampony, podpaski, czy kubeczki menstruacyjne. Według raportu Kulczyk Foundation z lutego 2021 r., w Polsce to zjawisko dotyka pół miliona kobiet.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group