Asta Video Fest

Bezpłatne porady psychologa dla młodzieży w Wałczu

24.06.2021   Autor: Magdalena Lach
595---237
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zainicjowała program pn. SOS dla nastolatka. Z pomocy specjalisty skorzystać mogą nieletni, którzy zmagają się z trudnościami.

- Ten okres pandemii, to odosobnienie, brak kontaktu z rówieśnikami spowodował bardzo duży wzrost problemów głównie związanych z byciem sobą, czy to jest moje miejsce, co mam zrobić, problemy związane z depresją osób młodych, problemy z przemocą w domu - mówi Anna Gródka, naczelnik wydziału spraw Społecznych UM Wałcz. 

Problemy nastolatków zauważyli pedagodzy szkół średnich w Wałczu. Raport trafił na biurko samorządowców i nie pozostał bez odpowiedzi. Urząd Miasta w Wałczu sfinansował projekt SOS dla nastolatka. Jest on skierowany do osób w wieku od 15 do 20 roku życia.
Każdy nastolatek, który zgłosi się do programu, będzie mógł skorzystać z bezpłatnych i anonimowych porad psychologa. Specjalista będzie pracować z młodzieżą po 5,6 godzin tygodniowo do końca tego roku.

Chętni mogą dzwonić pod numer telefonu: 663-935-125 lub dowiedzieć się więcej w swoich szkołach i instytucjach pomocowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group