Asta Video Fest

Niewidoma modelka z Wałcza. Krystyna Włodarek walczy ze stereotypami

17.06.2021   Autor: Magdalena Lach
1547---123
Trzy lata temu straciła wzrok i to dało jej motywację do działania. 29-letnia Krystyna Włodarek z Wałcza prowadzi fundację, angażuje się w kampanie społeczne i spełnia się zawodowo. Swoim przykładem inspiruje inne kobiety i pomaga im w trudnych życiowych momentach.

Jeszcze kilka lat temu wiodła normalnie życie i nic nie wskazywało na to, że będzie musiała zmierzyć się z niepełnosprawnością. Powikłania po cukrzycy sprawiły, że Krystyna Włodarek w wieku 26 lat straciła wzrok.

- Nie wyobrażałam sobie tej stagnacji i że życie miałoby mi przepływać między palcami, więc trzeba było się za siebie wziąć - zapewnia Krystyna Włodarek, wiceprezes fundacji Regiment, ambasadorka marki Patrizia Aryton

Nabyta niepełnosprawność zamiast być hamulcem rozwoju, stała się atutem, który Krystyna wykorzystuje, by pomagać innym.

- Zawsze chciałam inspirować kobiety, ale nie do końca wiedziałam jak. I w tym momencie akurat utrata wzroku była trochę takim motywatorem, żeby pokazać na własnym przykładzie: Teraz możesz być sobą, nie musisz tylko mówić, możesz być żywym przykładem - dodaje Krystyna Włodarek.Wraz z mężem rok temu założyli fundację Regiment, w której pomagają kobietom nieradzącym sobie z presją, problemami i rosnącym tempem życia. Wspólnie z wolontariuszkami z całej Polski szukają drogi wyjścia. Oferują pomoc psychoterapeutyczną i coachingową. Fundacja oprócz wsparcia kobiet zajmuje się także historią Wałcza.
- Takim naszym wspólnym marzeniem było założenie tej fundacji, żeby pomagać ludziom, więc ta strefa historii jest przypięta do tej strefy kobiet, która jest główną - mówi Piotr Włodarek, mąż Krystyny, prezes fundacji Regiment. 

Małżeństwo poświęca fundacji większość wolnego czasu, bo oboje pracują. Krystyna na co dzień realizuje się zawodowo w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Wałczu.

- Cieszę się bardzo, że Krystyna jest z nami, że ja mogę zawsze na nią liczyć. Swoją działalnością pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami łamią te bariery na każdym kroku - przekonuje Jolanta Pawlus, dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Wałczu.

Oprócz pracy i fundacji, Krystyna angażuje się też w akcje społeczne. Była panelistką na Kongresie Kobiet, prowadzi prelekcje na temat profilaktyki cukrzycy. Jej działania zostały również zauważone przez jedną z marek odzieżowych, która zaproponowała udział w kampanii.

- Świadomie zrezygnowaliśmy z kampanii z udziałem modelek, bo stawiamy na autentycznie historie opowiedziane przez nietuzinkowe bohaterki, ambasadorki naszej marki - mówi Marta Filipczak, marketing manager Patrizia Aryton. 

I tak Krystyna wraz z dziewięcioma innymi inspirującymi kobietami stała się w tym roku twarzą kampanii Patrizia Aryton pn. “Jesteś idealna, kiedy jesteś sobą”. Projekt przybliża historie Polek, które są nietuzinkowe, silne i wielowymiarowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group