Asta Video Fest

Wraca normalność. Wiele ważnych spraw załatwisz osobiście

07.06.2021   Autor: News4Media
427---161
Urzędy w całej Polsce wracają do osobistej obsługi petentów. Za kilka dni możliwe też będą widzenia w zakładach karnych.

W czasie pandemii petenci albo musieli się z urzędnikami kontaktować telefonicznie, albo internetowo, albo wrzucając podania, wnioski, formularze do skrzynek ustawionych przed budynkami. Teraz urzędy w całej Polsce wracają do osobistej obsługi interesantów.

Po miesiącach przerwy wracają też widzenia – także z dziećmi - w więzieniach i zakładach karnych. Będzie to możliwe od 14 czerwca przy zachowaniu reżimu sanitarnego. W spotkaniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie 2 osoby pełnoletnie lub osoba pełnoletnia z dzieckiem, a spotkanie nie może być dłuższe niż godzina.
- Osoby udające się na widzenie zobowiązane są posiadać maseczkę do zakrywania ust i nosa - dodaje Służba Więzienna i przyznaje, że zmiany wynikają ze stabilizującej się sytuacji pandemicznej: - Obecnie w Polsce jest zakażonych zaledwie 0,04 proc. osadzonych. Około 70 proc. funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej zostało zaszczepionych co najmniej I dawką szczepionki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group