Asta Video Fest

Jak mają w tym roku wyglądać procesje?

03.06.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
---

Ulicami, czy tylko wokół kościoła? Sprawdziliśmy jak w dobie luzowania obostrzeń sanitarnych organizowane będą w naszych diecezjach dzisiejsze procesje Bożego Ciała.

Wieloletnią tradycję pandemia pokrzyżowała już w roku ubiegłym. Tym razem jednak biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej pozostawił większą dowolność proboszczom. W Trzciance wierni parafii św. Jana Chrzciciela zamiast przejść przez całe miasto, będą uczestniczyć we mszy św. na placu Pocztowym. Procesja przejdzie wokół placu, gdzie staną 3 ołtarze, czwarty powstanie przy kościele.

– Będzie to nawet o wiele lepsze, ponieważ tam jest większa przestrzeń, niż tutaj w kościele. W kościele wiadomo, jest też ograniczona liczba miejsc - mówi ks. Zbigniew Cybulski, proboszcz parafii pw. Jana Chrzciciela w Trzciance.

Do wnętrza tej świątyni mogłoby wejść maksymalnie 105 wiernych. Większą dowolność w organizacji procesji mają parafie diecezji poznańskiej. W Czarnkowie wierni świętować będą tak jak przed pandemią.

Chcemy wyjść na ulice naszych miast i uczcić Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i też w taki sposób zamanifestować naszą wiarę - mówi ks. Paweł Morasz, proboszcz parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie. 

Proboszcz prosi jednak wiernych o zachowanie dystansu społecznego. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group