Asta Video Fest

Piła rowerową stolicą Polski?

01.06.2021   Autor: Michał Kępiński
---

Piła ma szansę stać się rowerową stolicą Polski. Wiele zależy tu jednak od zaangażowania samych mieszkańców, którzy w konkursie będą kręcić kilometry za pomocą specjalnej aplikacji. W tegorocznej edycji walczy około 50 miast. Piła zorganizowała także swój konkurs z nagrodami.


-Od jutra rozpoczyna się akcja pod nazwą Rowerowa Stolica Polski. Jest to rywalizacja miast i mieszkańców na kilometry. Konkurs ten potrwa do końca miesiąca. Równolegle Urząd Miasta Piły decyzją prezydenta, rozpoczyna rywalizację również sportową, trochę szerszą bo dla rowerzystów tak samo, ale tez dla biegaczy i osób maszerujących z kijkami lub bez - powiedział Bartosz Mirowski z Urzędu Miasta Piły. 

W pilskiej odsłonie konkursu, najbardziej aktywni będą mogli wygrać m. in. bony do jednego ze sklepów ze sportowym wyposażeniem. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy pobrać darmową aplikację Aktywne Miasta i wybrać opcję Aktywna Piła. Kilometrów na rzecz swojego miasta nie trzeba kręcić wyłącznie w Pile. Można to robić z dowolnego miejsca na świecie. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące konkursu znajdują się na www.aktywne.miasta.pl oraz pila.pl.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group