Marsz Równości w Pile

01.06.2021   Autor: Michał Kępiński
---

Marsz Równości w Pile. 28 sierpnia ulicami miasta przejdą osoby LGBT+, by zwrócić uwagę na problemy takie jak nietolerancja, rasizm czy antysemityzm. W sieci ruszyła zbiórka pieniędzy na organizację tego wydarzenia.

 

-Celem zbiórki jest 10 tys. złotych i wszystkie pieniądze, które zbierzemy przekażemy na sfinansowanie takich działań jak zaproszenie gości specjalnych z różnych organizacji pozarządowych, zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom, wynajmiemy specjalną platformę i planujemy też dużo atrakcji niespodzianek - mówi współorganizator Marszu Równości o pseudonimie Lady Fagas. 


 
 

Dodatkowo planowany jest pokaz drag queens czy panel edukacyjny. To już drugie podejście do Marszu Równości w Pile. Rok temu na przeszkodzie stanęła pandemia i ograniczenia z niej wynikające. Organizatorom przyświeca jeden cel. Chcą poprzez marsz przypomnieć, że osoby LGBT+ istnieją i dopominają się o równe traktowanie z innymi. W organizację Pilskiego Marszu Równości włączył się także Strajk Kobiet i Fundacja Współdzielnia Piła, które mają przygotować wydarzenia towarzyszące paradzie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group