S11 za 8 lat?

22.05.2021   Autor: Artur Maras
780---192
Droga S11 z Koszalina na Śląsk przez Piłę ma być jednym z priorytetów drogowych Polskiego Ładu. Cały program Prawa i Sprawiedliwości został przedstawiony w ubiegłym tygodniu. Mowa w nim m.in. o ulgach podatkowych, wsparciu seniorów czy zwiększeniu wydatków na służbę zdrowia.

Polski Ład zakłada m. in. zmiany w podatkach i płacach. PiS chce zlikwidować umowy śmieciowe. Program zakłada także dopłaty do mieszkań, czy możliwość budowania domu do 70 m kw bez żadnych pozwoleń. Państwo będzie spłacało część kredytów dla tych, którzy mają dzieci. Wydatki na służbę zdrowia mają zwiększyć się do 7% PKB. Jednym z filarów przedstawionego planu są także inwestycje. Te mają być zauważalne także u nas.

- Mówimy tutaj o drodze S11, S10. Z końcem 2029 roku będziemy mieć drogę S11 od Koszalina do Bytomia wykonaną w całym zakresie. Polski Ład który zostaje przyjęty i Krajowy Plan Odbudowy który zostaje przyjęty jest gwarantem zabezpieczenia środków finansowych na realizację tego zadania - tłumaczy Krzysztof Czarnecki, poseł na Sejm RP, PiS.
Poseł Czarnecki w piśmie do premiera wnioskował także o modernizację odcinka linii kolejowej z Bydgoszczy do Piły oraz elektryfikację tej z Piły do Krzyża, czy wsparcie pilskiego szpitala. Opozycja podchodzi do tych obietnic sceptycznie.

- Będę się cieszył kiedy będą zrealizowane obietnice, a nie kiedy one są składane, bo jeśli dotyka pan kwestii infrastruktury to chcę przypomnieć, że pan premier z sobie właściwą lekkością już niejedno obiecywał - twierdzi Adam Szejnfeld, senator RP, PO.

Zgodnie z zapowiedziami droga S 11 miałaby powstać na całym odcinku od Koszalina aż na Śląsk przed 2030 roku. Została ona uwzględniona w Nowym Programie Budowy Dróg, który został włączony w program Polski Ład.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group