2,5 promila miał rowerzysta, inny kierowca był odurzony amfetaminą

17.05.2021   Autor: Redakcja
761---750
Pięć osób poszukiwanych przez śledczych oraz siedmiu kierowców pod wpływem alkoholu lub narkotyków zatrzymała w miniony weekend pilska policja. Dwóch nietrzeźwych doprowadziło do kolizji, a jeden z mężczyzn prowadził samochód pod wpływem amfetaminy. 

Policjanci z Piły i Wyrzyska zatrzymali poszukiwanych. Czterech mężczyzn w wieku od 25 do 39 lat trafiło już do Zakładu Karnego. Wśród zatrzymanych była także 21-letnia kobieta. Została ona zatrzymana przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Wyrzysku na podstawie polecenia Prokuratury Rejonowej w Chodzieży. 

W tym samym czasie drogówka i policjanci z Łobżenicy zatrzymali siedmiu pijanych lub odurzonych kierowców. 

- Niechlubnym rekordzistą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego, który będąc w stanie nietrzeźwości doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Mężczyzna, mając w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu wykonywał manewr cofania i uderzył w inny, zaparkowany obok samochód. Funkcjonariusze Posterunku Policji w Łobżenicy ujawnili 59-latka, który kierował rowerem mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Kolejny z nietrzeźwych, 46-letni mieszkaniec Złotowa poruszał się rowerem i doprowadził do kolizji z innym pojazdem. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, natomiast jego badanie wykazało blisko półtora promila alkoholu. Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego w niedzielny wieczór zatrzymali również kierującego pojazdem marki Opel Astra. 28-letni mieszkaniec gminy Szydłowo został poddany badaniu, którego wstępne wyniki potwierdziły obecność narkotyków w organizmie - relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji. 
Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości orzeczona może być kara grzywny do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group