Asta Video Fest

Quest, czyli nowa gra miejska w Chodzieży

14.05.2021   Autor: Mateusz Manthai
775---230
W Chodzieży powstanie nowa gra miejska. Tak zwany quest to efekt wygranego konkursu Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Quest to gra miejska polegająca na zwiedzaniu połączonym z wykonywaniem różnych zadań. Do gry potrzebna jest specjalna ulotka i chęć poznawania nowych miejsc. Quest do Chodzieży trafił już kilka lat temu i do tej pory cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

- Zawsze staramy się robić tak, żeby mogły z tego korzystać rodziny. Idzie rodzic z dzieckiem, wiadomo, gdy jest małe, pewnych zagadek nie rozwiąże, ale dzięki rodzicom będzie mógł poznać historię miasta - przekonuje Elżbieta Habet, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży. 

Miejska Biblioteka Publiczna wystartowała w konkursie organizowanym przez Muzeum Historii Polski. Z 1000 zgłoszonych projektów, jury wybrało 100. Chodzieska książnica otrzymała 10 tysięcy złotych na stworzenie nowej gry miejskiej. Dzięki dotacji powstanie druga, 45-minutowa wersja questa.
– Cały projekt będzie obejmował nie tylko przejście questa, będzie też kilka zajęć dla dzieci szkolnych, które będą mogły przy okazji poznać historię chodzieskich ulic. Zapewne będzie też wystawa z ich pracami - mówi Tadeusz Matraszek, regionalista, Miejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży. 

Najciekawszym elementem projektu będzie stworzenie gry komputerowej. Ta będzie internetowym odpowiednikiem nowego questa. W grze zobaczymy odwzorowane miasto, elementy ulic i budynków. Nie zabraknie także wielu ciekawych zagadek.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group