Nowa ścieżka rowerowa do Smolarni

11.05.2021   Autor: Artur Maras
795---177
Ścieżka rowerowa do Smolarni otwarta. Od teraz mieszkańcy Trzcianki mogą wybrać się na przejażdżkę ponad 5 kilometrowym odcinkiem po malowniczym przyrodniczo terenie.

Prace nad nową ścieżką rowerową zakończyły się niemal rok temu. W jej oficjalnym otwarciu przeszkodziła jednak epidemia koronawirusa. Inwestycja powstała głównie dzięki unijnym funduszom.

- Milion czterysta tysięcy zostało na to przekazane. Jako samorząd gminy musieliście wyasygnować ze swoich środków prawie 400 tys. To też jest wasza duża zasługa i podziękowanie za to, że wspieramy się tu wszyscy - mówi do samorządowców Jacek Bogusławski, etatowy członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. 

Oficjalnemu otwarciu nowej ścieżki towarzyszył rajd rowerowy zorganizowany z okazji Dnia Europy.

- Dziś możemy zrobić sobie wspólnie zdjęcie na mecie, na starcie i po prostu cieszyć się tym, że mamy taki obiekt, który spina nam tzw. Pętlę Trzcianecką, czyli można dojechać z Trzcianki wzdłuż drogi wojewódzkiej do Smolarni, albo drogami powiatowymi przez Straduń - tłumaczy Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki. 

Nowa ścieżka ma ponad 5,5 km długości. Prowadzi przez malownicze tereny. Na części tej trasy, która przebiega przez miasto ustawiono też 35 energooszczędnych lamp.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group